nasza inicjatywa

parę słów o naszej inicjatywie

Akcja charytatywna Mikołaj w koronie powstała w 2020 roku, aby pomóc podopiecznym z domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych i rodzin zastępczych z całej Polski. W ciągu tych lat udało nam się wysłać kilkanaście tysięcy paczek z okazji Wielkanocy, Bożego Narodzenia, Dnia Dziecka i pomagając skompletować im wyprawkę szkolną. 

Akcja polega na tym, że na naszym Facebooku publikujemy listy dzieci z poszczególnych placówek, aby znaleźć im darczyńców. Darczyńcy wysyłają paczki z prezentami bezpośrednio do dzieci, co zaowocowało także niejedną adopcją poprzez nawiązanie relacji z dziećmi. 

Do tej pory akcję wsparło wiele firm (w tym największy producent zabawek – Mattel) oraz największe wydawnictwa dla dzieci, np. Wilga czy Czarna Owca. Zostaliśmy również objęci patronatem medialnym przez polityków Platformy Obywatelskiej – Witolda Szpura i Tomasza Kosteckiego. Oficjalny patronat medialny objął także portal dla kobiet GentleWoman POLSKA, gdzie pojawiają się artykuły na ten temat. Zmianki na temat naszej akcji pojawiają się regularnie w największych portalach ogólnopolskich oraz w radio, m.in. w Newonce Radio i Onet Kultura. Akcję aktywnie wspierają również aktorzy, muzycy i influencerzy znani z pierwszych stron gazet: Zosia Zborowska, Agnieszka Mrozińska, Jarosław Bieniuk, zespół Pectus, Marek Sekielski i islanderzy z Love Island.  

Aktualnie prowadzimy aktywnie social media na trzech kanałach: Facebook, Instagram i LinkedIn. Znajdziesz tam wszystkie aktualne informacje na temat prowadzonych przez nas akcji. 

 

Postaw nam kawę!

Od 4 lat prowadzimy nasze akcje pro bono. Aby się rozwijać potrzebujemy Twojego wsparacia.

Za zebrane pieniądze powstała ta strona!